Ultimele Stiri· 1 min citire

Poliţiştii timişeni au descins în trei locuinţe din Lugoj

18 mai 2009, 02:45
Actualizat: 19 mai 2009, 00:33
Poliţiştii timişeni au descins în trei locuinţe din Lugoj

Poliţiştii timişeni au descins în trei locuinţe din Lugoj

Realitatea.NETArticol scris de Realitatea.NET
Sursă: Realitatea TV

Descindere duminică în 3 case din Lugoj! Pistoale, săbii, suliţe şi topoare. Acesta este arsenalul pe care l-au găsit acolo oamenii legii din cadrul Departamentului Poliţiei de Intervenţie Rapidă. Acţiunea a avut loc după ce locuinţa unui lugojean a fost ciuruită de gloanţe. Scandalul mocnea de mult între două familii de romi din Lugoj care se ceartă pe o moştenire.

Oamenii legii au descins în forţă, în trei locuinţe. Au fost găsite atât arme de foc, cât şi mai multe arme albe.

"Facem verificări să vedem dacă într-adevăr a fost folosită sau nu arma de foc. Consider că nu este un motiv de îngrijorare nu faptul că s-a folosit arma de foc, ar trebui să fie un motiv de îngrijorare pentru cei care, daca au folosit-o, au făcut-o în mod ilegal", a declarat Săndel Palade, comisar-şef IPJ Timiş.

Descinderea poliţiştilor a venit după ce au fost sesizaţi că geamurile casei unui bărbat au fost ciuruite de gloanţe. Tot conflictul, se pare, se învârte în jurul unei moşteniri. Două familii sunt implicate în scandal.

Poliţiştii timişeni au alcătuit un cerc de suspecţi. Patru dintre aceştia au fost audiaţi duminică. Ei sunt cercetaţi pentru ultraj contra bunelor moravuri şi tulburarea ordinii publice.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri