Premierul Emil Boc a împărţit cadouri bătrânilor dintr-un centru de îngrijire

Premierul Emil Boc a împărţit cadouri bătrânilor dintr-un centru de îngrijire
Premierul Emil Boc a ales să-şi petreacă sărbătorile de Paşte acasă, în judeţul Cluj. Aici, primul ministru a împărţit cadouri bătrânilor internaţi într-un centru de îngrijire.
"Mai ales în vremuri grele trebuie să fim solidari unii cu alţii şi să le spunem tuturor că pentru noi, şi mai ales în preajma sărbătorilor, e bine să ne uitam în preajma noastră şi dacă putem să ajutam este foarte bine şi nimeni nu trebuie să fie abandonat, toata lumea lumea trebuie să fie solidară şi să trecem prin greutăţile pe care le avem", a declarat Emil Boc.
Prim-ministrul a mai adăugat că şoţia sa va decide unde vor petrece Paştele: "Acuma nu mai sunt primar aici la Cluj. Soţia rămâne să fie şefa."
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























