Samsung şi Yahoo se unesc pentru o nouă aplicaţie: Web TV

Samsung şi Yahoo se unesc pentru o nouă aplicaţie: Web TV
Seria nouă de televizoare Samsung, care dispun de conexiune la internet, va încorpora aplicaţia Yahoo’s TV Widgets şi va aduce un număr de opţiuni disponibile, până în prezent, numai calculatoarelor.
Proiectul include parteneriate cu Flickr, eBay şi YouTube, pe viitor fiind anunţate parteneriate şi cu alte site-uri.
Yoon Boo-Keun, vicepreşedintele Samsung Electronics, Divizia Visual Display, a spus că noua interfaţă permite vizitatorilor să interacţioneze şi să se conecteze la site-urile favorite într-un mod mult mai personal. Acesta este de părere că noile sisteme reprezintă viitorul televiziunii.
Reprezentanţii celor două companii au declarat că doresc ca utilizatorii să urmărească programele TV în timp ce se uită la poze sau navighează pe internet.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














