Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Primarul în exerciţiu al oraşului Soci a fost reales

Candidat al partidului aflat la putere în Rusia, primarul în exerciţiu al oraşului Soci a fost reales duminică pentru un nou mandat. Miza este una foarte mare. Oraşul va fi în 2014 gazda Jocurilor Olimpice de Iarnă.

Foto: RTV
Foto: RTV

Anatoli Pahomov a obţinut, potrivit rezultatelor preliminare furnizate de Comisia Electorală, 77% din sufragii, cu mult peste principalii săi rivali, un fost ministru şi un reprezentant al Partidului Comunist.

În total 20 de persoane şi-au depus candidatura pentru primăria oraşului Soci, printre ei o dansatoare, un star porno şi un fost agent KBG. Dar entuziasmul nu s-a regăsit şi la urne, unde au ajuns doar 38% dintre ruşii cu drept de vot.

Mulţi consideră că Pahomov, susţinut de preşedintele Dmitri Medvedev şi de premierul Vladimir Putin, nu ar fi avut cum să piardă. El va fi însărcinat cu supravegherea pregătirilor şi gestionarea fondurilor pentru Jocurile Olimpice de Iarnă dn 2014

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro