Advertising
Advertising
Partidele politice, așteptate la Cotroceni la a treia rundă de consultări. Când vor avea loc

Partidele politice, așteptate la Cotroceni la a treia rundă de consultări. Când vor avea loc
Scris deRealitatea.NET
Publicat13 apr. 2015, 19:17
Actualizat13 apr. 2015, 19:20
Preşedintele Klaus Iohannis urmează să aibă, săptămâna viitoare, cea de-a treia rundă de consultări cu partidele, pe tema stadiului legilor electorale, dar şi pe tema respingerii unor solicitări ale Justiţiei pentru încuviinţarea arestării preventive sau urmăririi penale, a unor parlamentari. Potrivit unor surse din Administraţia Prezidenţială, consultările preşedintelui Iohannis cu partidele vor avea loc în următoarea săptămână după Sărbătorile de Paşte, informează Mediafax.
Citește și
- 22:01Claudiu Manda îl pune la zid pe Bolojan: „Ați cerut sacrificii unei țări întregi. Poate că este timpul să faceți și dumneavoastră unul. Plecați”
- 21:21Mihai Fifor cere explicații de la CCR după întâlnirea dintre Tănăsescu și Bolojan: Cine a solicitat întâlnirea? De ce a avut loc tocmai acum?
- 20:56Georgiana Teodorescu (europarlamentar AUR/ECR): „Simina Tănăsescu și Ilie Bolojan trebuie să ofere clarificări urgente cu privire la întâlnirea avută”
- 20:21Toni Neacșu cere explicații de la CCR după întâlnirea dintre Simina Tănăsescu și Bolojan: „S-a întâlnit pe ascuns cu reclamanții”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























