Advertising
Advertising
Palmer: Trebuie să se recicleze cu adevărat în România. Autoritățile locale au un rol esențial

Palmer: Trebuie să se recicleze cu adevărat în România. Autoritățile locale au un rol esențial
Scris de Realitatea.NET Publicat: 8 feb. 2016, 23:28
Ministrul Mediului, Cristiana Pașca Palmer, a declarat, luni, la Realitatea TV, că "sistemul de deșeuri în România nu funcționează cum trebuie", iar rezolvarea trebuie să implice "o abordare sistemică în care să vină toată lumea la masă" și să discute în vederea identificării soluțiilor. În acest context, ministrul a subliniat faptul că "trebuie să se recicleze cu adevărat în România", iar autoritățile locale au un rol esențial, în acest sens.
Citește și
- 22:54 Sorin Grindeanu, atac dur la adresa USR: Blochează toată țara de "dragul românilor" şi se "sacrifică" zilnic rămânând pe poziții
- 22:54Culisele votului de la Guvernul Veștea. Mohammad Murad rupe tăcerea: „Până la ora 9:00 nu se știa decizia în AUR. Simion a trimis mesaje că lasă votul la liber”
- 20:29Reacția lui Nicușor Dan, după ce Rusia l-a declarat persona non grata pe consulul român de la Sankt Petersburg: ”Este o acțiune de reciprocitate”
- 20:04Nicușor Dan, despre imaginile în care apare alături de șeful SPP, Lucian Pahonțu:”Am fost să mănânc. Întreaga echipă de securitate a fost cu mine”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























