Oprescu: Vanghelie e bântuit de viziuni extatice, tip Apostol Bologa
Sorin Oprescu ştie intenţia lui Marian Vanghelie de a-l suspenda în cazul în care Mircea Geoană câştigă alegerile prezidenţiale. Oprescu speră să nu se ajungă aici, dar, oricum, este pregătit de ripostă.
Primarul Capitalei, Sorin Oprescu, a confirmat intenţia Primarului sectorului 5, Marian Vanghelie, de a-l suspenda. Oprescu a mărturist că îl cunosşte foarte bine pe Vaghelie şi că ştie cum îi poate riposta. "Primarul de la sctorul 5 este bântuit de viziuni extatice, tip Apostol Bologa. Chestiunea stă în felul următor: eu le-am atras atenţia respectos că, dacă încearcă cu sistemul acesta mârlănesc, îi cunosc foarte bine şi ştiu foarte bine ce trebuie să fac", a declarat Oprescu care a spus că a aflat de la prefect că "se făceau presiuni pentru viitor".
Oprescu a explicat că o astfel de hotărâre poate fi atacată în justiţie iar apoi trebuie organizat un referendum local pentru validarea sau invalidarea sa.
Despre casetele "compromiţătoare" pe care candidaţii la diverse funcţii pretind că le au despre contracandidaţii lor, Oprescu a povestit că a avut parte de o astfel de experienţă. "Acum câţiva ani au venit şi la mine cu o astfel de casetă şi eu am refuzat să o iau. Apoi i-am spus contracandidatului meu şi mi-a spus foarte bine că nu ai luat-o că defiecare dată când sunt alegeri băieţii vin cu caseta aia. Oricum, personajul nu apărea în filmare", şi-a amintit edilul Capitalei care a adăugat că o astfel de filmare costă între 100.000 şi 500.000 de euro.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3477 RON 





Diaspora strange ajutoare pentru sinistrati
Atac dur al ministrului de Interne la adresa...
Mircea Toader spune că oamenii morţi în ger...
Jurnal Realitatea Tv Cluj 13.02.2012 ora 18.10
Trafic ingreunat pe DN1 din cauza zapezii
Un bătrân invalid a fost scos din casă după...








Feedback

