Ultimele Stiri· 1 min citire

OMV Petrom dă vina pe natură pentru poluarea Dâmbului

OMV Petrom dă vina pe natură pentru poluarea Dâmbului

Publicat26 mar. 2014, 11:09
SursăObservatorul Prahovean

După ce observatorulph.ro a publicat imagini cu produse petroliere, care se scurg în albia pârâului Dâmbu, în zona Băicoi, în imediata apropiere a sondelor OMV Petrom (VIDEO AICI) reprezentanții companiei susțin că acesta este un "fenomen natural".La solicitarea observatorulph.ro, reprezentanții OMV Petrom au transmis redacției noastre următorul punct de vedere:"Materialul filmat ilustreaza aflorimente de titei din zona Baicoi, respectiv aparitia de titei la suprafata solului. Acesta este un fenoment natural, cauzat de specificul geologic, respectiv adancimea mica la care se gaseste titei. Fenomenul apare in mai multe zone din ... Citește mai departe...

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri