Ultimele Stiri· 1 min citire

Nicolo Napoli: "Bonetti e un antrenor bun, sper să facă treabă la Dinamo"

Nicolo Napoli: "Bonetti e un antrenor bun, sper să facă treabă la Dinamo"

Nicolo Napoli: "Bonetti e un antrenor bun, sper să facă treabă la Dinamo"

Publicat23 iun. 2009, 14:23
Actualizat23 iun. 2009, 22:33

Tehnicianul italian Nicolo Napoli a declarat, marţi, pentru NewsIn, că îl cunoaşte pe Dario Bonetti, alături de care a jucat în Italia, şi spune despre el că este un bun antrenor şi speră să aibă succes la Dinamo.

"Îl ştiu pe Dario Bonetti, am fost coleg cu el la Juventus. A fost un jucător bun şi, din câte ştiu eu, la fel de bun este şi ca antrenor. Nu ştiam că a semnat cu Dinamo, dar vreau să îi urez mult succes. Sper să facă o treabă bună la Dinamo", a spus Napoli, care a jucat alături de Dario Bonetti timp de doi ani, între 1989 şi 1991, ambii făcând parte din linia de fundaşi a torinezilor din acea perioadă.

Italianul Dario Bonetti a fost numit în funcţia de antrenor principal al lui Dinamo după ce a ajuns la un acord scris cu oficialii clubului pentru un contract valabil pe două sezoane.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri