Nica: PD-L şi Traian Băsescu sunt disperaţi
Dan Nica, vicepreşedinte PSD, susţine că PD-L-ul recurge în această perioadă la mai multe dezinformări şi va duce o campanie murdară.
"PD-L-ul şi Traian Băsescu sunt disperaţi. În această perioadă recurg la multe dezinformări, intoxicări, plasează tot felul de ştiri false şi au o campanie cu afişe şi panouri murdară. Este semn al disperării. Noi am înţeles mesajul foarte clar al votului din 22 noiembrie", a declarat Nica.
Dan Nica susţine că există chiar şi o strategie prin care PD-L va lansa diverse "petarde" care vor deturna atenţia opiniei publice de la proiectul Mircea Geoană.
"Această campanie perfidă pe care o duce PD-L-ul va mai lansa foarte multe petarde astfel încât noi să fim puşi în situaţii să dăm răspunsuri la nişte întrebări care nu au nicio legătură cu realitatea. În timpul ăsta, să nu putem vorbi despre proiectul lui Mircea Geoană", spune Nica.
Vicepreşedintele PSD a amintit şi despre declaraţiile lui legate de fraudarea alegerilor.
"Din păcate, am avut dreptate. Au fost peste 15.000 de autobuze şi microbuze care au circulat în ziua alegerilor, conform datelor oficiale ale MAI. Din păcate, ceea ce eu am spus că va fi o încercare de fraudare, a fost doar un mic exerciţiu pentru ziua de 6 decembrie", mai spune Nica.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





Clujul in Realitate 16.02.2012
Pasari moarte au fost gasite la Constanta
Pasari moarte la Constanta
Jurnal Realitatea Tv Brasov 20.15- 16.02.2012
MARINARII: Sarkozy, pe navă cu Băsescu
Avocatul lui Damaschin: Nu a putut nici măcar...
Feedback

