Ultimele Stiri· 1 min citire

N. Onţanu: Construcţia a fost ridicată întrunind toate condiţiile legale

27 iun. 2009, 03:46
Actualizat: 28 iun. 2009, 00:07
N. Onţanu: Construcţia a fost ridicată întrunind toate condiţiile legale

N. Onţanu: Construcţia a fost ridicată întrunind toate condiţiile legale

Realitatea.NETArticol scris de Realitatea.NET
Sursă: Realitatea TV

Primarul sectorului 2, Neculai Onţanu a stat întreaga noapte în zona clădirii de birouri care a luat foc. În direct la Realitatea TV, Onţanu a dat asigurări sâmbătă dimineaţă că monumentul istoric nu este în pericol.

"În momentul în care a început construcţia ca atare au fost disensiuni între reprezenţanţii bisericii şi constructori. Construcţia s-a ridicat ca atare întrunind toate condiţiile legale, având toate avizele de la toate forurile posibile şi imposibile, prevăzute de lege" , a declarat Neculai Onţanu.

Primarul sectorului 2 Neculai Onţanu l-a acuzat pe Ministrul Culturii că a venit la incendiu doar pentru a-şi face campanie electorală. Asta după ce Theodor Paleologu s-a plâns că primăria dă prea multe avize de construcţie pentru clădiri foarte mari în zone nepotrivite.

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri