Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Medicii şi asistentele de la Urgenţe şi Cardiologie de la Spitalul Judeţean din Satu Mare au fost audiaţi

Anchetă la Spitalul Judeţean din Satu Mare. Medicii şi asistentele de la Urgenţe si Cardiologie, care au consultat-o pe pacienta de 71 de ani care a murit marţi, au fost audiaţi astăzi.

Foto: RTV
Foto: RTV

Şi la Spitalul Judeţean din Satu Mare a fost demarată o anchetă internă în acest caz. Reprezentanţii spitalului au declarat că nu au primit nicio sesizare de la rudele femeii şi că s-au autosesizat după ce au aflat din presă despre acest caz.

Cazul de la Satu Mare este similar cu cel din Slatina. Spre deosebire, însă, de bărbatul din Slatina, care a murit după ce a fost purtat patru ore între spitale, fără să fie internat, femeia de 71 de ani din Satu Mare a fost plimbată două zile între secţiile spitalului fără ca personalul medical să decidă internarea acesteia.

Femeia a fost văzută de medicii de la Urgenţă, dar şi de cei de la cardiologie, însă în final a plecat acasă doar cu o reţetă, deşi starea ei de sănătate era una gravă.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro