Actual· 1 min citire

Medicii ameninţă cu noi proteste. De ce sunt aceştia nemulţumiţi

Medicii ameninţă cu noi proteste. De ce sunt aceştia nemulţumiţi

Medicii ameninţă cu noi proteste. De ce sunt aceştia nemulţumiţi

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 15 iun. 2016, 15:24

Medicii de familie poartă, începând de astăzi, banderole albastre în semn de protest. Cadrele medicale sunt nemulţumite de sistemul informatic, dar mai ales de finanţare.

Medicii sunt pe punctul de a nu semna contractele cu Casa de Asigurări de Sănătate, pentru că spun ei, nu a fost lansată în dezbatere publică o formă îmbunătăţită a Contractului Cadru şi a Normelor de aplicare ale acestuia.

Aceste nemulţumiri îi determină pe medicii de familie să ia în considerare declanşarea de noi proteste.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual