Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

La Predeal s-au pus în funcţiune tunurile de zăpadă

Turişti care au fost la Predeal s-au putut bucura de o partidă de săniuş, chiar dacă zăpadă nu s-a aşternut încă pe Valea Prahovei. Autorităţile locale au pus în funcţiune tunurile pentru zăpadă artificială, pe pârtia Clăbucet. Amatorii de schi mai au de aşteptat însă cel puţin o săptămână până când pârtia va putea fi folosită. Pentru orice altceva alunecă pe zăpadă, a fost o noapte de neuitat.

Tunurile pentru zăpadă artificială funcţionează cel mai bine noaptea
Tunurile pentru zăpadă artificială funcţionează cel mai bine noaptea / FOTO: www.emaramures.ro

La Predeal, tunurile pentru zăpadă artificială funcţionează cel mai bine noaptea, când e foarte frig. Turiştii profită din plin de ninsoarea artificială.

" Super distracţie. E super ok. Toată lumea să vină aici. Zăpada e bună? Foarte", a spus un turist.

"Forţăm un pic natura. În maxim 14 zile să putem să acoperim pârtiile. Lucrăm cu şase tunuri de zăpadă", a declarat Răzvan Ungureanu de la Salvamont Predeal.

Salvamontiştii şi angajaţii Primăriei au mutat tunurile din loc în loc, toată noaptea, pentru ca zăpada să fie uniformă.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro