Advertising
Advertising
ISIS a executat 70 de oameni într-o singură noapte. Motivul este halucinant
8 oct. 2015, 13:11

ISIS a executat 70 de oameni într-o singură noapte. Motivul este halucinant
Sursă: REALITATEA.NET
Gruparea jihadistă Statul Islamic a executat, miercuri noapte, nu mai puțin de 70 de persoane, în orașul Ramadi din Irak.
Victimele au fost împuşcate în cap pentru că purtau "vina" de a fi rude cu membri ai armatei sau ai poliţiei care luptă împotriva ISIS.
Zilele trecute, forţele militare irakiene au lansat un atac în vestul oraşului Ramadi, capturat de Statul Islamic în luna mai a acestui an, fapt ce a dus, se pare, la această răzbunare cruntă.
Potrivit Daily Mail, trupurile neînsufleţite ale celor 70 de oameni au fost apoi îngropate într-o groapă comună aflată în apropierea locului de execuţie.
Citește și:
- 21:09 - Explozie puternică în Damasc: cel puțin un militar ucis. Zonă securizată de forțele de ordine
- 20:14 - Un incendiu face ravagii lângă Los Angeles! Mii de oameni au primit ordin de evacuare
- 19:11 - Atac armat în Spania, lângă Almeria: doi morți și patru răniți. Suspectul s-a predat poliției
- 18:44 - Vladimir Putin a ajuns în China, la câteva zile după Donald Trump. De ce vizita este mai importantă pentru Moscova decât pentru Beijing
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














