Advertising
Advertising
Iohannis: După alegeri nu putem discuta decât de un Guvern politic

Iohannis: După alegeri nu putem discuta decât de un Guvern politic
Scris de Realitatea.NET Publicat: 12 sept. 2016, 12:10
Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, luni, că, după alegerile parlamentare, România trebuie să aibă un Guvern politic, cel tehnocrat, condus de Dacian Cioloş, fiind doar o soluţie de criză. El a spus că "nu ar fi greşit" dacă unii dintre miniştri ar dori să candideze, însă nu se gândeşte la o persoană anume.
Citește și
- 23:39Elena Lasconi, despre scenariul alegerilor anticipate: ”AUR ar lua 70-80% din voturi”
- 22:35Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 21:06PNL Ialomița s-a „reformat” cu oameni racolați de la alte partide. Cine este noul șef al liberalilor ialomițeni?
- 21:02Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

























