Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

În Austria vor fi instalate radare speciale pentru vitezomanii germani

Autorităţile austriece au instalat radare speciale, care fotografiază maşinile din faţă, pentru a-i putea amenda pe vitezomanii din Germania

Foto: www.insure.com
Foto: www.insure.com

Conform legii germane, şoferii pot fi amendaţi pentru viteză doar dacă fotografia făcută de radarul fix surprinde plăcuţa de înmatriculare din faţă, în timp ce în Austria doar cea din spate este de obicei fotografiată.

Sute de noi radare, adaptate legii germane, vor fi instalate acum în zona graniţei cu Germania doar pentru a-i amenda pe şoferii germani care încalcă viteza legală în Austria.

Putătorul de cuvânt al autorităţilor austriece, Hansjorg Constantini, a afirmat: "Vom instala primele loturi pe A12. Credem că vor fi foarte ocupate cu amenzile".

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro