Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

I. Iliescu despre T. Băsescu: "Cine se teme de lup, nu intră în pădure"

Traian Băsescu, lup pentru PSD, cauza primordială de haos pentru România. Este caracterizarea făcută de doi lideri marcanţi ai PSD, Adrian Năstase şi Ion Iliescu. Cei doi postează pe blogurile personale opiniile referitoare la şeful statului.

Foto: NewsIn
Foto: NewsIn

"Îmi voi spune părerea în continuare în ceea ce priveşte cauza primordială de scandal, de haos şi de dezbinare din România - Traian Băsescu. Nu m-ar mira, spre exemplu, ca, pentru a enerva conducerea PSD, Băsescu să-i propună lui Gabriel Oprea un post de consilier la Cotroceni, ceea ce, fără îndoială, Oprea nu ar accepta", scrie Adrian Năstase pe blogul personal.

Şi Ion Iliescu vorbeşte tot pe blog de pericolul pe care Traian Băsescu îl reprezintă de această dată pentru PSD.

"Elementul cel mai dificil rămâne raportul cu preşedintele ţării, ţinând seama de trăsăturile binecunoscute ale acestuia. Dar, aşa cum spuneam – şi în politică este ca în viaţă: «cine se teme de lup, nu intră în pădure». Totul este ca, atunci când intră, să nu intre dezarmat!" spune preşedintele de onoare al PSD.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro