Advertising
Advertising
HĂRDĂU: SALARIILE DASCĂLILOR AU CRESCUT CU 70%
1 dec. 2008, 12:00
HĂRDĂU: SALARIILE DASCĂLILOR AU CRESCUT CU 70%
Sursă: Realitatea TV
Ministrul Educaţiei şi Cercetării, Mihail Hărdău susţine că promisiunile făcute în campania electorală de Alianţa D.A, în ceea ce priveşte creşterea salariilor, au fost respectate. La întâlnirea cu dascălii din Valea Jiului, ministrul Hărdău a spus că salariile în învăţămînt au crescut cu 70 la sută.
Text montaj
[CASETA 713]
[1.27.39-1.27.58]MIHAIL HĂRDĂU - Ministrul Educaţiei şi Cercetării
Ce pot să vă spun că noi ne-am îndeplinit programul de guvernare că depăşirea este cu mult peste 70% salariilor şi pot să vă spun că la finalul mandatului, în 2008, salariile vor fi duble faţă de intrarea la guvernare.
Citește și:
- 06:59 - Liderul unei grupări religioase din Cluj, arestat pentru că ar fi agresat cel puțin patru minore. Cum acționa bărbatul
- 23:36 - Kelemen Hunor: „Nu putem doborî nicio dronă, deși intră peste noi”
- 23:32 - Kelemen Hunor, avertisment dur: „Dacă îl alegi pe Tomac, îl alegi pe Băsescu. Acest guvern este o invenție românească, un monstru când aprinzi lumina”
- 23:07 - Incendiu în apropierea unei pensiuni din Sulina. Pompierii au intervenit cu ambarcațiuni pentru stingerea focului
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























