Handbal - România-Kuwait 34-27, la CM din Croaţia

Handbal - România-Kuwait 34-27, la CM din Croaţia
Naţionala masculină de handbal a României a câştigat, duminică, în faţa Kuwaitului, scor 34-27 (16-12), într-un joc din grupa I principală a Cupei Preşedintelui de la Campionatul Mondial din Croaţia, Valentin Ghionea fiind declarat cel mai bun jucător de pe teren.
În primul meci din cadrul Cupei Preşedintelui, selecţionata pregătită de Aihan Omer a reuşit să învingă Cuba cu scorul de 39-28.
România a încheiat Grupa A pe locul 4 cu patru puncte după ce a obţinut următoarele rezultate: Franţa-România 31-21; România-Ungaria 27-30; România-Argentina 30-26; Australia-România 20-40 şi Slovacia-România 28-23.
După înfrângerea cu Slovacia, decisiv pentur calificare mai departe, echipa României joacă la CM cu celelalte formaţii clasate pe locurile 4-6 în fiecare din cele 4 grupe. Partidele contează pentru locurile 13-24 şi se dispută între 24 şi 27 ianuarie.
Ultimul joc din Grupa I principală a Cupei Preşedintelui s-a disputat luni la ora 20:00 cu reprezentativa Spaniei.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























