Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Gordon Brown este primul lider UE care îl întâlneşte pe Barack Obama

Premierul britanic Gordon Brown a ajuns în această dimineaţă la Washington pentru prima întâlnire a unui lider european cu preşedintele american Barack Obama. Cei doi vor discuta pe marginea unor subiecte de actualitate precum criza mondială sau războiul din Afganistan.

Foto: RTV
Foto: RTV

Brown va încerca să continue cu noul preşedinte american relaţia deosebită dintre Londra şi Washington. Marea Britanie se pregăteşte intens pentru găzduirea summitul G20 din 2 aprilie, organizat pentru găsirea unei soluţii la criza economică mondială, iar Brown vrea să aibă certitudinea că cele două ţări sunt pe aceeaşi lungime de undă.

Potrivit Casei Albe, cei doi lideri vor discuta şi despre strategia care urmează să fie adoptată în Afganistan şi despre summitul care va marca 60 de ani de la înfiinţarea NATO, prevăzut petru perioada 3-5 aprilie.

LIBERTATEA.RO
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro