Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

GARDIANUL: Din cauza crizei, românii renunţă la vacanţe şi restaurante

Românii îşi sacrifică vacanţele, ieşirile la restaurant şi garderoba pentru a face faţă crizei. Gardianul scrie în ediţia de joi că 60 la sută dintre români renunţă anul acesta la călătorii iar 56 la sută nu-şi mai cumpără produse de lux.

Foto: Realitatea TV
Foto: Realitatea TV

Asta în condiţiile în care o treime dintre români îşi văd veniturile serios afectate de criza financiară. Sacrificiile populaţiei se văd imediat în profiturile retailerilor.

Gardianul notează că vânzările bunurilor de folosinţă îndelungată - mobilă, electronice şi materiale de construcţii - au scăzut cu aproape 30 de procente. Această scădere îi va obliga pe comercianţii care nu pot face faţă scăderii vânzărilor să recurgă la disponiblizări.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro