Bin Laden "loves Guantanamo", numai în metroul din Washington

Bin Laden "loves Guantanamo", numai în metroul din Washington
Cei care folosesc metroul din Washington riscă să dea nas în nas chiar cu inamicul numărul unu al Statelor Unite, Osama bin Laden. El le zâmbeşte călătorilor grăbiţi dintr-un poster, îmbrăcat cu un tricou pe care scrie "I love Guantanamo".
Declaraţia de dragoste nu este întâmplătoare. Afişul, alături de alte două reprezentându-i pe actualul preşedinte Barack Obama şi pe fostul vicepreşedinte Dick Cheney, face parte dintr-o campanie pentru închiderea centrului de detenţie Guantanamo.
Iniţiativa aparţine organizaţiei Avaaz, care consideră că al-Qaida foloseşte Guantanamo pentru a găsi noi recruţi. Posterele sunt însoţite şi de un slogan care cere încetarea torturii şi anchetarea tuturor relelor tratamente.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























