Ultimele Stiri· 1 min citire

Mii de pensionari, lăsaţi fără bani. Ratele i-au doborât

Mii de pensionari, lăsaţi fără bani. Ratele i-au doborât

Publicat24 feb. 2014, 12:38
SursăZiarul de Iaşi

Peste 4.600 de pensionari din Mehedinti care nu si-au mai putut plati ratele la banci sau impozitele au popriri pe pensii, datoriile lor depasind 10,5 milioane de lei, între acestia fiind si pensionari militari care au fost dati în judecata de Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor. Cei mai multi din cei peste 4.600 de pensionari din Mehedinti au fost executati silit de catre Casa de Pensii Mehedinti, prin propriri pe pensii, pentru neplata ratelor la institutii de creditare, (...) Citește mai departe...

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri