Dinamo a fost primită la Giurgiu aşa cum îi stă bine unui lider, cu fanfară şi majorete, dar şi cu mulţi fani în tribune. Nici nu se aşezaseră bine pe scaune Cristi Borcea şi Vasile Turcu că dinamoviştii deschideau scorul în minutul 4 prin Lemnaru.
2-0 s-a făcut în minutul 34, graţie reuşitei lui Ropotan. După pauză Rednic a schimbat întreaga echipă, iar Dănciulescu a preluat din nou banderola de căpitan şi a marcat de două ori spre satisfacţia lui Cristi Borcea şi Mircea Rednic.
"Dănciulescu are atâtea goluri marcate în amicale şi oficiale încât nu le mai ţin minte", a declarat Cristi Borcea.
"Danciu? Până a spart gheaţa a dat cu baroase şi cu ciocane, mă bucur pentru el pentru că din partea mea are tot sprijinul", a completat şi Mircea Rednic.
Fanfară, goluri şi majorete la Giurgiu
PUBLICAT
Joi, 8 Martie 2007 08:39
ACTUALIZAT
Joi, 8 Martie 2007 08:39
SURSA
Realitatea TV
LIBERTATEA.RO
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
Alte articole din SPORT
28 Mai, 12:31







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M