Elevii au fost folosiţi de partide pe post de susţinători electorali

Elevii au fost folosiţi de partide pe post de susţinători electorali
În campania pentru europarlamentare, partidele politice au folosit elevii pe post de susţinători electorali. Ca să participe la astfel de evenimente, copiii au primit însemnele partidelor şi au fost nevoiţi să lipsească de la ore.
O oră şi jumătate. Atât au fost nevoiţi elevii să aştepte în soare până când Elena Băsescu şi-a făcut apariţia în Piatra Neamţ. Liberalii Crin Antonescu şi Adina Vălean au avut şi ei parte de o primire similară în comuna Suhurlui, din Galaţi.
Copiii au fost agenţi electorali şi în judeţul Dâmboviţa. "Am venit aici pentru Adrian Năstase şi Ion
Iliescu. Trebuia să fim la ore acum, dar am venit cu şcoala", a declarat un elev din comuna Finta, judeţul Dâmboviţa.
În timp ce elevii îi întâmpinau la Primărie pe Ion Iliescu şi Adrian Năstase, şcoala din sat era pustie. Un grup de copii rătăciţi prin clase au plecat într-un final, tot la Primărie.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























