Actual· 1 min citire

Elev de 17 ani, la spital după ce s-a drogat la şcoală

Elev de 17 ani, la spital după ce s-a drogat la şcoală

Elev de 17 ani, la spital după ce s-a drogat la şcoală

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 23 feb. 2015, 12:23

Poliţia şi Inspectoratul Şcolar Judeţean Argeş au deschis anchete la Liceul Astra, din Piteşti, după ce un adolescent, în vârstă de 17 ani, care “încercase” câteva fumuri de marijuana, a ajuns la spital cu ameţeli şi tahicardie, cauzate de marijuana.

Elevul a mărturisit că s-a lăsat convins să încerce drogul, după ce un amic, elev la acelaşi liceu, l-a îndemnat să tragă câteva fumuri dintr-o ţigară cu marijuana.

Adolescentului i s-a făcut rău şi a sunat singur la 112, scrie adevarul.ro. Echipajul de pe Ambulanţă l-a găsit pe băiat foarte speriat şi cu simptome de ameţeală şi tahicardie.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual