Ultimele Stiri· 1 min citire

Duckadam: "Steaua nu are portar în momentul de faţă! Tătăruşanu gafează la fel de mult ca Zapata!"

Duckadam: "Steaua nu are portar în momentul de faţă! Tătăruşanu gafează la fel de mult ca Zapata!"

Duckadam: "Steaua nu are portar în momentul de faţă! Tătăruşanu gafează la fel de mult ca Zapata!"

Publicat15 sept. 2009, 15:50
Actualizat15 sept. 2009, 16:18

Helmuth Duckadam, celebrul portar al Stelei, care a scris istorie în finala Cupei Campionilor din 1986, când a apărat 4 penalty-uri, dă un verdict dur. Formaţia din Ghencea nu are la ora actuală un goolkeeper pe care să se poată baza. Duckadam a creionat şi portretul portarului de care Steaua ar avea nevoie.

"Din păcate, Tătăruşanu face la fel de multe gafe ca şi Zapata. Steaua nu are în momentul de faţă un portar care să dea încredere echipei. Steaua ar trebui să aibă un goalkeeper din străinătate, care să aibă în jur de 30 de ani şi care să fi acumulat multă experienţă pentru meciurile internaţionale"

, a spus

Duckadam

, la Sport.ro.

După Zapata, care a fost de altfel trecut pe banca de rezerve, Gigi Becali l-a criticat recent şi pe actualul titular al buturilor roş-albastre, Tătăruşanu. Acesta a fost ameninţat de finanţatorul stelist cu trimiterea la echipa secundă, în cazul în care va mai gafa din nou, cum s-a întâmplat la partida cu Gaz Metan.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri