SPORT »
Dragomir: "Rapidul îşi revine dacă îl ia pe Şumudică"
04 ian 2009, 11:30 |
Actualizat Duminică, 04 Ianuarie 2009 11:38
Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat că Rapid îşi poate reveni în retur dacă îl va lua antrenor pe Marius Şumudică şi este convins că acesta poate califica echipa în cupele europene.
Dragomir, aflat în vacanţă în Dubai, a mai spus că oamenii din fotbalul românesc nu trebuie să mai spere că vor veni investitori străini în România, să salveze acest sport. "Nu mai bagă nimeni bani în fotbal acum. Numai fraierii mai bagă, fraierii pe care îi bălăcărim noi", a fost de părere Dumitru Dragomir.
Preşedintele LPF a mărturisit că îşi doreşte ca anul 2009 să fie scutit de scandaluri şi a mai opinat că în acest an România nu va avea decât o echipă în Liga Campionilor. "Nu cred că se vor mai califica două echipe. După părerea mea a fost o mare greşeală că am jucat cu două echipe în Liga Campionilor. Au fost prea multe şi în Cupa UEFA, şi rezultatul s-a văzut", a comentat Dragomir.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

