Dragnea: PSD nu va participa la alegerile locale dacă Guvernul schimbă legea electorală

Dragnea: PSD nu va participa la alegerile locale dacă Guvernul schimbă legea electorală
Preșendintele PSD, Liviu Dragnea, a avertizat joi, că social-democrații nu vor participa la alegerile locale dacă Guvernul Cioloș va da curs cererii PNL privind adoptarea unei OUG pentru revenirea la alegerea primarilor în două tururi de scrutin. "Nu acceptăm după ce deja s-a instituit o regulă în România și președintele României, în Parlament, a criticat instabilitatea legislativă, după ce CCR a adoptat o decizie prin care s a spus negru pe alb că nu se mai acceptă modificări la legile electorale mai devreme de un an înainte de data alegerilor. Considerăm că actualul Guvern nu are de ce să devină instrumentul PNL", a subliniat Dragnea, potrivit Realitatea TV.
Citește și
- 14:44 AUR anunță „victorie” în BPR din Parlament: Audierile miniștrilor "nu vor mai fi un simulacru"
- 12:54Cine este Andy Burnham, favoritul să preia funcția de premier al Marii Britanii: „Țara se află pe o cale greșită de 40 de ani”
- 12:24Atacurile penalului Ciucu de la tribună. Pe cine arată cu degetul: a descoperit „sistemul”
- 11:45Ludovic Orban și Ilie Bolojan, susținere pe față pentru penalul Ciucu: „Am încredere în el!” - VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























