Ultimele Stiri· 1 min citire

Două incendii majore se înregistrează lângă Atena

Două incendii majore se înregistrează lângă Atena

Două incendii majore se înregistrează lângă Atena

Publicat20 aug. 2009, 12:46
Actualizat20 aug. 2009, 22:23
SursăNewsIn

Două incendii s-au înregistrat joi în marea suburbie din nordul Ateneu, în vest în apropiere de Magula şi în est spre Marathon, focul fiind aţâţat de rafalele de vânt de peste 60 de kilometri la oră, au anunţat serviciile de pompieri.

La Magula, o zonă industrială în care se află numeroase depozite, focul a izbucnit la prânz în apropierea unei fabrici de ciment şi a devenit rapid foarte periculos. Circulaţia a fost întreruptă în zonă pe şoseaua dintre Atena şi Penopolez. La faţa locului erau 65 de pompieri, asistaţi de două avioane şi trei elicoptere.

Focul a izbucnit apoi în apropiere de Marathon, fără a ameninţa deocamdată zonele locuite. La faţa locului sunt 35 de pompieri, patru avioane şi un elicopter.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri