Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Demnitarii ruşi sfidează criza cu accesorii de milioane

Demnitarii ruşi sfidează criza şi se afişează cu accesorii extrem de costisitoare! De la înalţi funcţionari ai statului şi până la preşedintele ţării, toţi au aceeaşi slăbiciune: ceasuri care valoreaza sute de mii de dolari. Cotidianul rus Vedomosti a publicat luni un top complet.

Foto: Realitatea TV
Foto: Realitatea TV

Cel mai modest pare premierul Vladimir Putin, care poartă fie un clasic Pilot de 3.400 dolari, fie un Blancpain Leman de 10.500 dolari. Dar e generos, pentru că recent i-a dăruit unui muncitor un ceas de 6.000 de dolari.

Modest este şi preşedintele Dmitri Medvedev, care se laudă cu campania anti-corupţie pe care a lansat-o. El etalează un Breguet Classic de 32.200 de dolari. În schimb, preşedintele cecen Ramzan Kadîrov poartă un Bovet Fleurier de 300.000 de dolari.

Nici directorii marilor companii de stat nu se lasă mai prejos. Şeful Gazprom, Alexei Miller, are un model Breguet de 112.000 de dolari, iar preşedintele băncii publice VTB, Andrei Kostin are un Patek Philippe de 240.000 de dolari. Cel mai extravagant este viceprimarul Moscovei, Vladimir Resin, care deţine un luxos ceas elveţian DeWitt, de peste 1 milion de dolari.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro