Advertising
Advertising
Datorii la RATB. Biletul ar costa 12 lei dacă Primăria nu ar subvenţiona transportul în comun

Datorii la RATB. Biletul ar costa 12 lei dacă Primăria nu ar subvenţiona transportul în comun
Scris deRealitatea.NET
Publicat15 aug. 2015, 23:22
SursăREALITATEA TV
Cu conturile blocate de ANAF pentru datorii la bugetul statului, cea mai mare instituţie din subordinea Primăriei Capitalei, Regia Autonomă de Transport în comun, pune greul tot pe umerii călătorilor. În loc să restructureze o parte dintre cei zece mii de angajaţi, tot varianta creşterii tarifelor este luată în calcul. Cel puţin asta spune fostul director RATB, care a anunţat că preţul unei călătorii ar putea ajunge la 12 lei, dacă primăria nu ar mai subvenţiona transportul în Capitală.
Citește și
- 08:14Bărbat din Alba, reținut după ce și-ar fi stropit partenera cu benzină. Polițiștii au găsit arme ilegale în locuință
- 07:42Accident grav pe DN2-E85, în Neamț: opt persoane rănite după impactul dintre o autoutilitară, o cisternă și un microbuz
- 21:17Sibiul este sub ape în urma furtunilor devastatoare. Sediile IPJ, SRI și Spitalului de Pediatrie, printre zecile de imobile inundate-FOTO
- 17:55Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























