Ultimele Stiri· 1 min citire

Daniel Morar va fi cel mai probabil propunerea lui Predoiu pentru şefia DNA

21 ian. 2009, 13:29
Actualizat: 23 ian. 2009, 03:03
Daniel Morar va fi cel mai probabil propunerea lui Predoiu pentru şefia DNA

Daniel Morar va fi cel mai probabil propunerea lui Predoiu pentru şefia DNA

Realitatea.NETArticol scris de Realitatea.NET
Sursă: NewsIn

Ministrul justiţiei, Cătălin Predoiu, a declarat, miercuri, că cel mai probabil Daniel Morar va fi propunerea sa pentru şefia DNA, precizând că va face o nouă propunere pentru funcţia de procuror şef al DNA în maximum două săptămâni. Predoiu a spus că a sosit timpul să fie numiţi oameni cu mandat întreg.

Ministrul a mai afirmat că astăzi se va consulta cu procurorul general, Laura Kovesi.

Prima sa propunere, Monica Şerbănoiu, a fost respinsă de şeful statului anul trecut.

Pe 14 ianuarie, ministrul justiţiei, Cătălin Predoiu, a declarat că se va consulta cu procurorul general al României, Codruţa Kovesi, şi cu persoane din cadrul Direcţiei Naţionale Anticorupţie (DNA), pentru a ajunge "cât mai rapid" la o soluţie privind conducerea acestei insituţii.

De asemenea, ministrul Predoiu a afirmat că se va face o evaluare a "tot ceea ce s-a întâmplat din vară până în prezent" la DNA. 

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri