Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Cinci oameni au fost ucişi şi 45 răniţi într-un atentat în Filipine

Cinci oameni au murit şi 45 au fost răniţi de explozia unei bombe amplasate în apropierea unei biserici din Filipine.

Foto: huffingtonpost.com
Foto: huffingtonpost.com

Autorităţile îi suspectează pe rebelii musulmani. Explozia a avut loc chiar în timpul slujbei religioase. Potrivit primelor informaţii, bomba, de tip artizanal, ar fi fost detonată de la distanţă, prin telefon mobil.

Sudul statului Filipine este scena unor episoade violente provocate de tensiunile dintre rebelii musulmani şi populaţia creştină. Peste 350.000 de oameni au părăsit regiunea, de teama conflictului.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro