Actual· 1 min citire

Un bărbat a ajuns la URGENŢE, după ce a înghiţit O FURCULIŢĂ

Un bărbat a ajuns la URGENŢE, după ce a înghiţit O FURCULIŢĂ

Un bărbat a ajuns la URGENŢE, după ce a înghiţit O FURCULIŢĂ

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 25 mar. 2014, 19:31

În noaptea de luni spre marţi, la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean Bacău a ajuns un tânăr, în vârstă de 28 de ani, şi a cerut ajutorul medicilor pentru că înghiţise o furculiţă.

I s-a efectuat o radiografie, iar pe film s-a putut vedea furculita, pe care o ingerase cu coada in jos, blocata in esofag, scrie desteptarea.ro.

Individul a fost internat in Sectia de Chirurgie si se afla sub supravegherea medicilor de aici. Cel mai probabil el va fi supus unei interventii chirurgicale in momentul in care obiectul va ajunge in stomac, asta daca nu va fi eliminata pe cale naturala.


Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual