Cei mai buni sportivi ai anului 2009, din Cluj

Cei mai buni sportivi ai anului 2009, din Cluj
Clubul Sportiv Universitatea Cluj şi-a desemnat cei mai buni sportivi ai anului 2009. Pe primul loc s-au clasat Alexandra Pop şi Diana Kovacs (judo), pe locul 2, Mihai Silvasan (baschet, \"U\" Mobitelco), iar pe trei Florina Bârsan (handbal, \"U\" Jolidon).
\"Surprizele anului cred ca au fost aceste doua fete de la judo, cei de la scrabble, si echipa de handbal fete, care anul trecut a scapat cu greu, iar acum se bat pentru cupele europene, ne dorim la anul viitor sa avem cel putin doua echipe calificate in cupele europene\", a spus Ovidiu Vasu, directorul executiv al CS \"U\" Cluj, citat de citynews.ro.
Top 10 CS \"U\" Cluj:
1. Alexandra Pop şi Diana Kovsacs (judo).
2. Mihai Silvasan (\"U\" Mobitelco)
3. Florina Barsan (\"U\" Jolidon)
4. Cosmin Ghimes (volei masculin, \"U\" Cluj)
5. Andrei Gorcioaia (rugby)
6. Mihai Pantis (scrabble)
7. Levente Szabo (\"U\" Transilvania)
8. Judith Nagy (atletism)
9. Florin Berbecaru (culturism)
10. Voicu Moldovan (rugby) si Branko Cuic (\"U\" Mobitelco)
Clasamentul a fost intocmit pe baza voturilor date de antrenorii de la CS \"U\" Cluj.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























