Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ceartă pe afişe: Răzvan Murgeanu a vrut să dea jos bannere ale PSD. VEZI VIDEO

Scandal pe bannere, în centrul Capitalei, pe ultima sută de metri din campania electorală. Fostul viceprimar Răzvan Murgeanu, şef al organizaţiei PD-L sector 1, s-a luat joi seară la harţă cu mai mulţi membri ai partidului social-democrat, dar şi cu poliţia.

/ FOTO: traianbasescu.org

Murgeanu a vrut să înlocuiască mai multe bannere PSD-iste. Motivul: afişele ar fi fost jignitoare la adresa lui Traian Băsescu. În replică, PSD a venit cu poliţia. Rezultatul: încă un scandal electoral.

"Vreau să le dau jos pentru că este folosit abuziv numele preşedintelui. Poliţia nu mă lasă, cu toate că sunt puse ilegal, nu şi le asumă nimeni, nu au niciun fel de semn al unui partid politic", a declarat Răzvan Murgeanu.

Întreg scandalul s-a terminat în miezul nopţii: bannerele de pe un sens al străzii, de la Arcul de Triumf la Aviatorilor au fost tăiate. Pe celălat sens au rămas intacte. Poliţiştii au reţinut o persoană, dar spun că vor da mai multe amenzi.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro