Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Călian spune că PDL va vota pentru ca Năstase "să-şi demonstreze nevinovăţia" în instanţă

Deputatul PDL Petru Călian a declarat că PDL va vota pentru a da posiblitatea lui Adrian Năstase să se apere în instanţă şi că se va respecta Constituţia, Statutul parlamentarilor şi Regulamentul.

FOTO: cdep.ro
FOTO: cdep.ro
Deşi nu a anunţat dacă PDL va vota pentru sau împotriva începerii urmăririi penale a lui Năstase, Călian a făcut referire la raportul lui Daniel Buda. El a precizat că votul va fi dat în baza solicitări făcute în temeiul Constituţiei, al Statutului deputaţilor şi senatorilor şi ai Regulamentului.

Potrivit lui Călian, "prin acest demers, distinsul coleg va avea posibilitatea să se apere şi să-şi demonstreze nevinovăţia", susţinând că grupul PDL respectă prezumţia de neninovăţie a lui Năstase, dar se va vota "aşa cum prevede Regulamentul".
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro