Advertising
Advertising
Bogdan Mănoiu a fost numit şef la DAE, cu rang de ministru
8 oct. 2009, 20:07
Actualizat: 8 oct. 2009, 20:10

Bogdan Mănoiu a fost numit şef la DAE, cu rang de ministru
Sursă: REALITATEA.NET
Premierul Emil Boc a semnat decizia de numire a lui Bogdan Mănoiu, consilier de stat la Administraţia Prezidenţială, în funcţia de şef al Departamentului pentru Afaceri Europene, cu rang de ministru, post ocupat până la ieşirea PSD de la guvernare de Vasile Puşcaş.
Bogdan Mănoiu a fost numit în februarie 2009 consilier de stat la Departamentul Relaţii Internaţionale al Administraţiei Prezidenţiale. Mănoiu are grad diplomatic de secretar I.
Totodată, prin decizii ale premierului, a fost eliberată din funcţia de subsecretar de stat la DAE Laura Elena Pop (PSD) şi numit, pe această poziţie, Alexandru Nazare (PDL).
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























