Ayatollahul Ali Khamenei ar fi intrat în comă sau chiar ar fi murit, Iranul dezminte

Ayatollahul Ali Khamenei ar fi intrat în comă sau chiar ar fi murit, Iranul dezminte
Zvonuri privitoare la moartea ghidului suprem iranian, ayatollahul Ali Khamenei, irculă pe Internet, dar ele sunt dezminţite de ambasada iraniană din Minsk, care le-a calificat drept "calomnie", relatează RIA Novosti.
Ghidul suprem este în viaţă, a spus
purtătorul de cuvânt al ambasadei iraniene, pentru agenţia Belta.
Potrivit acestuia, zvonurile legate de moartea lui Khamenei sunt
răspândite de surse din opoziţia iraniană şi nu au nicio bază reală. Şi ambasada iraniană din Erevan a dezminţit aceste zvonuri.
Surse din opoziţia iraniană spun că la 12 octombrie ayatollahul şi-a
pierdut cunoştinţa şi a fost spitalizat de urgenţă. Potrivit altor
surse, ayatollahul este în comă şi doar fiul său şi medicul personal
sunt autorizaţi să îl viziteze. De asemenea, unele surse spun că
ayatollahul ar fi murit miercuri.
Daily Telegraph a publicat joi zvonuri despre moartea ayatollahului, după ce, în urmă cu trei ani, acelaşi cotidian şi alte surse din media afirmau că ayatollahul a murit.
Citește și:
- 07:54 - Accident grav pe DN1 în Bihor: o femeie a murit, iar trei persoane au fost rănite după ce un TIR a intrat pe contrasens
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 13:40 - Metode naturale pentru a scăpa de pistrui și petele cauzate de soare. Remedii la îndemâna oricui
- 12:26 - Descoperire neașteptată după scăderea nivelului Lacului Herăstrău. Ce au găsit muncitorii pe fundul apei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























