Angela Merkel, şefă a ţării şi a prăjiturilor făcute în propria casă!

Angela Merkel, şefă a ţării şi a prăjiturilor făcute în propria casă!
Cancelarul Germaniei lasă deoparte sacourile şi ţinutre elegante şi în weekend face prăjituri. Dar şi acasă e şef, pentru că înainte de a se apuca de gătit, îi face soţului lista de cumpărături. Sunt dezvăluirile pe care le face chiar Angela Merkel în următorul număr al revistei pentru femei Emma.
Cancelarul german a povestit jurnaliştilor că în fiecare vineri are ca misiune să facă lista de cumpărături pentru weekend. În schimb, soţul ei Joachim Sauer este cel care se duce la supermarket să cumpere.
În vârstă de 55 de ani, Merkel a dezvăluit că tocmai weekend-ul trecut a făcut prăjitură cu afine. Cancelarul, aflat în plină campanie electorală pentru alegerile din septembrie, a asigurat că nu găteşte doar în weekend, ci de câte ori are puţin timp liber.
Citește și:
- 14:52 - Cea mai bună salată de cartofi. Rețeta simplă și aromată perfectă pentru zilele de post
- 14:13 - Primul vaccin creat integral cu ajutorul Inteligenței Artificiale a fost testat pe oameni. Ce au descoperit cercetătorii
- 13:46 - Două zodii intră într-o perioadă de noroc și transformări până în toamna lui 2026. Obstacolele dispar, iar succesul le bate la ușă
- 12:56 - Cod portocaliu de furtună în județul Constanța. ANM anunță vijelii, grindină și ploi torențiale
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














