Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Angajaţii administraţiei prezidenţiale şi-au primit al 13-lea salariu

Angajaţii administraţiei prezidenţiale şi cei ai ministerelor Justiţiei, Agriculturii, Educaţiei, Mediului, Culturii, Serviciului de Telecomicaţii Speciale şi Consiliului Naţional pentru Combaterea Discriminării şi-au primit integral cel de-al 13-lea salariu în această lună, potrivit MFP.

Foto: RTV
Foto: RTV

În schimb, salariaţii Înaltei Curţi de Casaţie şi cei ai Consiliului Concurenţei îşi primesc premiul anual pentru 2008 în două tranşe, în februarie şi martie, se mai arată în documentul Ministerului Finanţelor Publice (MFP).

Finanţele au mai anunţat că al 13-lea salariu pentru angajaţii din alte 34 de instituţii, ministere şi agenţii ale statului se va face etapizat, pe parcusul lunii martie.

Ministrul Finanţelor Publice, Gheorghe Pogea, a declarat joi că toţi bugetarii îşi vor primi cel de-al 13-lea salariu până la sfârşitul lunii martie.

Reprezentanţii Finanţelor au precizat pentru NewsIn că plata celui de-al 13-lea salariu pentru angajaţii care lucrează în instituţiile publice centrale va necesita un efort de la bugetul de stat 420 milioane lei. Aceşti bani vor fi folosiţi pentru plata salariilor pentru aproape 600.000 de funcţionari publici şi profesori.

Citeşte şi Gheorghe Pogea: Toată lumea va primi al 13-lea salariu, dar etapizat

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro