Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Administraţia cimitirelor din Roma scoate la licitaţie 34 de locuri de veci

O capelă în cimitirul Verano, la concurenţă cu un apartament în cartierul San Lorenzo ? Este motivul pentru care Administraţia Cimitirelor din Roma a găsit necesar să scoată la licitaţie 34 de locuri de veci în trei mari cimitire ale Cetăţii Eterne.

Foto: RTV
Foto: RTV

Simple locuri pentru mormânt, cavouri sau capele urmează să fie adjudecate pe 24 iulie. Iar preţurile nu sunt pentru oricine. Un cavou cu opt locuri de veci poate costa 24.000 de euro, pe când preţul unei capele cu 20 de locuri poate urca la peste 300.000 de euro.

Organizatorii licitaţiei au creat un catolog online care include imagini şi detalii cu privire la capacitate, aşezare, preţuri şi alte facilităţi. În selectul cimitir Verano nu pot fi înmormântaţi decât locuitorii Romei sau cei care pot dovedi că au rude la Roma. Printre cei care îşi dorm somnul de veci aici se numără regizori celebri precum Roberto Rosselini şi Vittorio de Sica.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro