Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

70 de pacienţi au fost diagnosticaţi cu gastro-enterocolită în Cisnădie

Zeci de pacienţi cu gastro-enterocolită la Cisnădie. Peste 70 de oameni, majoritatea copii, au ajuns la spital în mai putin de două săptămâni cu crampe abdominale, febră şi vărsături.

Foto: RTV
Foto: RTV

Primele cazuri de gastro-enterocolită s-au înregistrat pe data de 8 mai. Atunci nouă persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale. În zilele care au urmat, alţi zeci de oameni s-au prezentat la spital cu aceleaşi simptome.

Epidemiologii au spus că nu s-au mai confruntat niciodată cu un număr atât de mare de cazuri şi încearcă acum să afle ce a declanşat valul de îmbolnăviri.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro