Viitorul, la prima victorie în 2019! Debut pentru fiul lui Gică Popescu

Viitorul a câștigat amicalul cu Ferencvaros (liderul din Ungaria), scor 2-1. A fost prima victorie în 2019 pentru fosta campioană a României, aflată în cantonament în Turcia.

Cu 10 minute înainte de final, Hagi l-a debutat pe Nicholas Popescu, fiul lui Gică Popescu.

Fostul căpitan al Barcelonei a urmărit meciul alături de Rotariu sau Rivaldinho.

Viitorul, echipa de start în prima repriză: Buzbuchi – Boboc, Țîru, Mladen, De Nooijer – Vînă, Băluță, Vl. Achim – I. Hagi, Voduț, Casap

Viitorul, echipa de start în repriza a doua: Cojocaru – Ciobanu, Ghiță, Kuipers, Neciu – Tîrcoveanu, P. Iacob, Artean – Houri, Drăguș, A. Pitu

Vezi pe realitateasportiva.net care au fost marcatorii trupei antrenate de Gheorghe Hagi.