VIDEO | FC Hermannstadt, prima sfertfinalistă a Cupei României

FC Hermannstadt a învins FC Voluntari cu scorul de 3-0, în optimile de finală ale Cupei României. Partida s-a disputat pe arena „Trans-Sil” din Târgu Mureş, în fața a aproximativ 200 de spectatori.

Jordan Nkololo a deschis scorul în minutul 38. Petrişor Petrescu a dublat avantajul gazdelor în minutul 51, din penalty.

Miranda Alves, debutant la sibieni, a stabilit scorul final în minutul 90+1.

Vezi pe realitateasportiva.net toate golurile înscrise de FC Hermannstadt.

În sezonul trecut, FC Hermannstadt a ajuns până în finala Cupei României, pierdută în fața Universității Craiova.

În această seară sunt programate meciurile Turris-Oltul Turnu Măgurele – CSU Craiova (ora 19.00) și CSM Politehnica Iaşi – FC Viitorul (ora 21.45).