Simona Halep, ELIMINATĂ și de la dublu, la Miami

Simona Halep a plecat cu totul acasă de la Miami, după ce a fost eliminată și de dublu. Eliminate pe rând la simplu, Simona Halep și Irina Begu părăsesc și competiția de dublu a turneului de la Miami.

Perechea pe care o formează Simona Halep și Irina Begu a ratat calificarea în sferturile competiției din Florida, fiind învinse de Raquel Atawo și Anna-Lena Groenefeld, scor 7-6(3), 2-6, 8-10.

Simona Halep și Irina Begu au cucerit, la începutul anului, titlul la Shenzen.

Simona Halep a părăsit turneul de la Miami și la simplu în turul 3, după ce a cedat în faţa Agnieszkei Radwańska cu 2 la 1, la seturi. 6-3, 2-6, 3-6.

"Simona a jucat foarte bine. O astfel de victorie mă face mereu fericită. Nu am început, dar mi-am revenit. Setul trei a fost unul strâns, dar mă bucur că am câștigat", a spus Radwanska după meci.

Simona a început foarte bine meciul şi a câştigat lejer primul set, însă din setul doi şi-a ieşit din ritm şi practic poloneză a condus tot timpul ostilităţile, Simona nefâcând altceva decât să încerce să se agaţe de meci.

Cele două s-au mai întâlnit de 10 ori în carieră, scorul fiind egal, 5-5, înaintea meciului de la Miami Open.