Serena Williams, şoc în primul meci pe care l-a jucat de la finala US Open, care a fost cu scandal

Serena Williams, urmărită de ghinion?

Serena Williams a jucat, joi după-amiază, primul meci după controversata finală de la US Open, fiind învinsă în maxi-tiebreak de sora sa mai mare, Venus.

Sportiva în vârstă de 37 de ani a câştigat primul set, însă Venus Williams a revenit şi a câştigat demonstrativul de la Abu Dhabi, scor 4-6, 6-3, 10-8. Desemnată pentru a cincea oară "sportiva americană a anului" de către agenţia Associated Press, deşi nu a câştigat niciun trofeu în 2018, iar finalul său de sezon a fost marcat de o răbufnire violentă la Flushing Meadows, Serena Williams a declarat, potrivit BBC, că "s-a simţit bine" din punct de vedere fizic în timpul meciului, scrie Mediafax.

"Am alergat şi am tot alergat şi nu am obosit deloc, cu excepţia unui punct, dar mi-am revenit în cele 20 de secunde de pauză, iar asta cred că este cea mai bună veste pentru mine", a anunţat Serena, potrivit sursei citate.