Reacția fabuloasă a lui Darren Cahill în momentul culminant al meciului Halep-Pliskova

Darren Cahill la Australian Open

Antrenorul Simonei Halep, Darren Cahil, a avut o reacție sugestivă în momentul în care românca a întors scorul în primul set al sfertului de finală de la Australian Open cu Karolina Pliskova.

Simona Halep a început greu meciul din sferturile de finală de la Australian Open, așa că adversara sa, Karolina Pliskova, s-a distanţat la 3-0.

Halep a revenit însă în forță. Cele şase 6 game-uri la rând i-au adus primul set şi reacţia neaşteptată a "sfinxului" Darren Cahill, antrenorul numărului 1 mondial.

Reacția acestuia a fost surprinsă într-un scurt clip postat pe contul de Twitter al Australian Open.